Recenze Carfax

Recenze Carfax
Recenze Carfax

Ve zkratce

Carfax (www.Carfax.com) je oficiální web společnosti Carfax a jediným právním zdrojem autentických Carfax Vehicle History Reports (Zprávy o historii vozidel Carfax). Společnost tvrdí, že její zprávy jsou k dispozici pro všechny ojeté vozy dovezené z USA a Kanady vyrobené po roce 1981. Carfax U.S. začala s misí být hlavním zdrojem dat o historii automobilů pro kupující a prodávající ojetých vozů. Dnes má Carfax jednu z nejrozsáhlejších databází historie automobilů v Severní Americe, s tisíci maloobchodníků přihlášených k výměně informací s Carfaxem a přes 20 000 datových zdrojů.

V roce 2008 společnost Carfax poprvé vkročila na evropský trh a poskytla přístup k historii vozidel Carfax pro Evropany, kteří chtějí dovézt ojeté vozidlo z USA. V následujících letech se služba rozšířila do několika evropských zemí, jako je například Švédsko, Španělsko nebo Nizozemsko. Carfax byl vytvořen, aby pomohl kupcům ojetých vozidel mít při nakupování lepší možnosti a předcházet nákladným skrytým problémům. Carfax je neutrálním partnerem zákazníků ze soukromého i veřejného sektoru, maloobchodníků a partnerů – s vizí změnit průmysl ojetých vozidel k lepšímu.

Výhody

 • Nabízí širokou škálu detailních zpráv o autech
 • Má jednu z největších přeshraničních databází historie vozidel
 • Na omezenou dobu umožňuje přístup k počátečním nabídkovým cenám
 • Pomáhá zlepšit trh s ojetými vozy

Nevýhody

 • Ve zprávě nemusí být zahrnuty všechny nehody a poškození na voze.
 • Servisní historie nemusí být úplná.
 • Nezobrazuje, jak dobře bylo vozidlo udržováno

Databázový model

Podle společnosti Carfax přijímá informace z více než 100 000 různých zdrojů, včetně všech amerických a kanadských provinčních agentur motorových vozidel, jakož i četných policejních a hasičských agentur, služeb pro kolizní opravy, dražeb aut a dalších. Databáze Carfax je považována za jednu z nejrozsáhlejších s více než 22 miliardami dokumentů. Záznamy obsažené v každé zprávě od Carfax ukazují významné údaje o historii automobilu, jako je odečet ujetých kilometrů, existenci trvalého označení vozidla indikující odpis jako je zařazení salvage/junk (sběr/šrot) nebo předchozí registraci vozového parku.

Výpis Carfax nemusí obsahovat  žádnou událost v historii automobilu, ale bude zahrnovat informace pro konkrétní identifikační číslo vozidla (VIN), které je Carfaxu hlášeno. My doporučujeme, abyste před zakoupením ojetého vozu získali zprávu od Carfax, vyzkoušeli jízdu a nechali vozidlo zkontrolovat kvalifikovaným mechanikem.

Faktory

Zpráva od společnosti Carfax je poměrně skvělým výchozím bodem pro nákup ojetého vozidla, protože poskytuje předběžná data, například zda vozidlo, které sledujete, havarovalo. Měla by vás také informovat, zda byla některá upomenutí vyřešena nebo zůstávají otevřená. Než zaplatíte několik tisíc dolarů za to, co se může ukázat jako potenciální noční můra, může zpráva od Carfax poskytnout níže uvedené informace.

Síla v průmyslu

Carfax tvrdí, že má přístup k dvaceti miliardám dokumentů z více než 100 000 zdrojů, včetně oddělení motorových vozidel pro všech 50 států USA a všech 10 provincií po celé Kanadě. Informační zdroje společnosti zahrnují registraci v USA a registrační dokumenty, automatické a záchranné dražby, kanadské záznamy o automobilech, obchody s pronájmem automobilů a vozových parků, bezpečnostní organizace, vládní inspekční stanice, firmy pro rozšířené záruky, pojišťovny, hasičské a policejní složky, dodavatele, společnosti pro kontroly, servisní a opravárenská střediska, maloobchodníky a dovozní/vývozní společnosti.

Společnost Carfax uvádí pouze údaje, které jí byly nahlášeny, a zákazníci by tuto zprávu neměli považovat za úplnou historii nehod. Ne všechny nehody jsou zaznamenány a Carfax používá prohlášení „žádné nehody Carfaxu nebyly hlášeny “. Při kontrole použitého vozidla by spotřebitelé neměli spoléhat pouze na Carfax. Přestože Carfax neustále rozšiřuje svou databázi a zdroje, není dovoleno některá data poskytovat.

Podle zákona United States of America 1994 Drivers Privacy Protection Act (zákona Spojených států amerických o ochraně soukromí řidičů z roku 1994), se neshromažďují ani nezveřejňují soukromé údaje, jako jsou jména současných nebo bývalých vlastníků, telefonní čísla a adresy. Carfax nemá přístup do všech zařízení a někdy se chyb dopustí ti, kdo informace zadávají. Carfax umožňuje spotřebitelům a obchodním zástupcům přidávat do svých zpráv informace v případě, že data jsou sporná, ale nelze je zkontrolovat.

Ochrana

Carfax pomohl milionům nakupujících ojetých automobilů lépe se rozhodovat při nákupu a předcházet nákladným skrytým problémům již více než po 30 let. Kromě toho společnost Carfax pomohla prodejcům ojetých vozidel po celém světě vytvořit si důvěru se svými klienty a prodat jejich americká auta s jistotou. Carfax tvrdí, že  svou databázi vytvořil s více než 14 miliardami dokumentů za pomoci svých partnerů a zdrojů, včetně veřejných úřadů, právně vymáhacích organizací, servisů a oprav, obchodů s automobily, pojišťoven a mnoha dalšími.

Funkce

Uvádíme několik nejdůležitějších údajů o typu dat, které ve zprávě Carfax najdete:

Informace o listu vlastnictví. Zjistíte, zda má vozidlo zařazení „junk“, „branded“ nebo „rescue title“ nebo zda bylo někdy použito jako součást obchodního vozového parku. To umožňuje nahlédnout na to, jak bylo auto používáno (a potenciálně zneužíváno) a pomáhá osvětlit to, co od něj můžete v budoucnu očekávat. Koneckonců, i když nedochází ke strukturálním škodám, je rozumné dozvědět se o jakémkoli opotřebení, které by si mohlo vybírat daň z mnoha součástí vozidla.

Odečty z tachometrů. Společnost Carfax také nabízí odečty z tachometrů certifikované podle TIMA (Truth in Mileage Act). Tato data vám umožní postupovat v jistotě, že víte, že tachometr nebyl podvodně upraven.

Lemony a odkupy. Zprávy od společnosti Carfax také ukazují  zařazení titulů „lemon“ (tj. vozidlo odkoupené výrobcem) a odkupy od výrobců ve Spojených státech, což vám pomůže předcházet vozům, se kterými byly v minulosti potíže. Ukazují také, kde bylo vozidlo původně registrováno a používáno, a poskytne vám jasnější pochopení okolností, kterým bylo vozidlo vystaveno.

Vlastnictví Carfaxu. Transferové účty také podrobně uvádějí veškeré převody majetku. Koneckonců, pokud u auta bylo mnoho majitelů, existuje pro to pravděpodobně důvod. Pokud k vozidlu existuje zástavní právo, bude to ve vaší zprávě od Carfax rozpoznáno, abyste si náhodně nekoupili majetek, který vzhledem k mimořádnému dluhu prodávajícímu technicky nepatří. Carfax vám také dá vědět, zda bylo auto ukradeno.

Kontroly a opravy. Lze také najít informace o tom, kdy a kde bylo vozidlo zkontrolováno, včetně toho, zda prošlo bezpečnostními a emisními kontrolami nebo v nich selhalo. Můžete se také dozvědět o jakýchkoli záznamech o údržbě, opravách nebo jiné servisní historii. Pokud má vozidlo nepřetržitou historii potřebných oprav, může být obezřetné podívat se jinam. Carfax vám také poskytuje informace v reálném čase, zda bylo vozidlo zcela opraveno po nějaké události (tj. poškození) nebo je stále prohlíženo.

Nehody. Společnost Carfax má navíc k dispozici údaje o závažných nehodách a Carfax poskytuje největší veřejně dostupnou databázi hlášení o menších nehodách, které nemusí být jinde nahlášeny. Není však zaručeno, že se ve zprávách Carfaxu objeví drobnější nehody. Některé nehody zaznamenány prostě nejsou a jiné mohou být hlášeny organizacím, které Carfaxu informace neposkytují.

Ceny a nabídky

Carfax je známý dodavatel zpráv historie automobilů, který sahá do počátku 80. let, kdy posílal svým klientům zprávy faxem. Je však také jeden z nejdražších.

Jedna zpráva od Carfaxu stojí 39,99 $. Tři vás budou stát 79,99 dolarů a pět bude prodáno za 99,99 dolarů.

Službu Carfax považujeme za jednu z nejpodrobnějších a uživatelsky nejpřívětivějších. Pokud má vůz různé majitele, je to zřetelně označeno a strukturováno v samostatných oddílech. Carfax také uvádí data a dokumenty údržby, za předpokladu, že vozidlo bylo odvezeno do opravny, která takové sdílí informace, což obecně znamená oddělení franšízových zastoupení. Tato data mohou být použita jako vodítko k tomu, co za problémy auto mohlo mít. Je to také známkou toho, že o auto výborně pečoval předchozí majitel.

Jak porovnáváte Carfax?

Carfax je nákladnější alternativou. Naproti tomu existují poskytovatelé zpráv VIN, u kterých jedna zpráva stojí 14,99 $ nebo méně, takže volba je na vás. Pokud plánujete vhodit širokou síť a porovnání mnoha srovnatelných automobilů, Carfax pro vás možná není tou nejlepší volbou. Pokud však chcete vědět pouze podrobné informace o konkrétním vozidle, další vlastnosti, vyplatí se za údaje od Carfaxu zaplatit něco málo navíc. Přestože jsou zprávy od Carfaxu dražší, bývají extrémně komplexní, avšak jednodušší k pochopení, což je činí uživatelsky přívětivějšími. Data, jako je počet najetých kilometrů a počet majitelů vozidla, jsou zřetelně označena a přehledně členěna do částí.

Zákaznická podpora

Máte dotaz na internetovou společnost Carfax, která poskytuje údaje o historii automobilů? Carfax odpovídá na otázky týkající se zákaznických služeb e-mailem a chatováním online. Odkaz naleznete na webových stránkách společnosti: carfax.com.

Carfax nabízí klientům e-mail a pomoc v reálném čase prostřednictvím živého chatu. V pořadí, v jakém jsou zadány, jsou dotazy zákazníků diskutovány. Spotřebitelé, kteří chtějí opravit nepřesné zprávy Carfaxu o svých vozech, musí doložit formulář. Jakékoli podpůrné informace mohou být společnosti Carfax zaslány faxem na číslo 866-728-6455.

Často kladené otázky

 • Jak CARFAX moje informace ochrání?
 • Jaké typy plateb jsou k dispozici?
 • Proč nemohu získat zprávu CARFAX pro VIN, které jsem zadal?

Stav a bezpečnost jsou významné proměnné, které je třeba vzít v úvahu při nákupu ojetého vozidla. Zprávy o historii od Carfax vám mohou pomoci při výběru nákupů automobilů, které jsou lépe využívány. Zprávy Carfax poskytují komplexní historii téměř každého vozidla. Studie vás informuje o titulu, vlastnictví a historii ujetých kilometrů, ale může zahrnovat i ukazatele nehod, servisní záznamy atd.

9 Total Score

PROS
 • Nabízí širokou škálu detailních zpráv o autech
 • Má jednu z největších přeshraničních databází historie vozidel
 • Na omezenou dobu umožňuje přístup k počátečním nabídkovým cenám
 • Pomáhá zlepšit trh s ojetými vozy
CONS
 • Ve zprávě nemusí být zahrnuty všechny nehody a poškození na voze.
 • Servisní historie nemusí být úplná.
 • Nezobrazuje, jak dobře bylo vozidlo udržováno

Budeme rádi, když uvidíme vaše myšlenky

Leave a reply

bestvin.cz