Recenze carVertical

Recenze carVertical
Recenze carVertical

Ve zkratce

carVertical je první celosvětový registr automobilů založený na databázi blockchain. Platforma poskytuje komplexní přehledy o historii vozidel, včetně záznamů z listu vlastnictví, skutečného počtu najetých kilometrů, nehod a škod, informací o tom, zda bylo vozidlo odcizeno, dokonce i tržní ceny a mnoho dalšího. Spolu s daty National Motor Vehicle Title Information System (NMVTIS) (Národního informačního systému titulů motorových vozidel – jde o USA)  shromažďuje tento VIN dekodér také informace z různých celosvětových zdrojů a dokonce přijímá některá data v reálném čase přímo z automobilů. CarVertical všechna data ověřuje; databáze blockchain jeho spolehlivost potvrzuje. Jinak řečeno, přehledy od carVertical nelze zfalšovat nebo jiným způsobem měnit. CarVertical, představený v létě 2018, je pravděpodobně nejprogresivnějším VIN dekodérem, který kombinuje pokročilé technologie i uživatelskou přívětivost.

Výhody

 • Používá pouze aktuální data
 • Má speciální techniky pro kontrolu kvality dat
 • Přehledy založené na databázi blockchain proti neoprávněné manipulaci
 • Neustále rostoucí seznam amerických i celosvětových zdrojů dat
 • Méně drahý než přední konkurenti

Nevýhody

 • VIN dekodér je relativně nový
 • V přehledu nemusí být zahrnuty všechna poškození na voze
 • Pro nákup více než 3 přehledů neexistují okamžité alternativní možnosti

Databázový model

Společnost carVertical tvrdí, že shromažďuje co nejvíce informací z různých celosvětových zdrojů, včetně NMVTIS, dalších národních a soukromých registrů, policejních databází, pojišťovacích databází, leasingových databází, aukcí aut, prodejců automobilů atd. Některá data jsou dokonce shromažďována v reálném čase přímo z vozidel. Aby byla zajištěna přesnost, provádějí aktualizace z registrů a databází denně. Podle společnosti mají:

 • databázi 50 000 000+ poškozených automobilů v Severní Americe a Evropě
 • 200 000 000+ registrovaných podvodů se stočenými tachometry
 • 104 000 000 $ + denní náklady na zaznamenané škody

carVertical se ostře zaměřuje na kvalitu dat. Tým dokonce vytvořil dlouho očekávaný univerzální datový standard pro celé odvětví. K vyhodnocení kvality dat navíc využívají umělou inteligenci. 

A co je nejdůležitější, databáze blockchain zabraňuje podvodům zaznamenáváním informací napříč ve více databázích.

Faktory

Přehled od carVertical je pohodlným a spolehlivým výchozím bodem pro nákup ojetého vozidla, protože vám poskytuje informace, které vlastníma očima nemůžete postřehnout: zda byl tachometr stočen, zda byl vůz poškozen, ukraden a další podrobnosti. Platforma shromažďuje data z NMVTIS a mnoha dalších zdrojů za účelem generování přehledů o historii vozů odolných proti neoprávněné manipulaci.

Vyhodnocení

Společnost carVertical vyhodnocuje stav prověřovaného vozu a udává jeho celkové hodnocení od 1 do 10. Skládá se ze tří hlavních faktorů: dat o poškození, záznamů najetých kilometrů, poruch modelu. Skóre carVertical vám umožní rychle porovnat různá vozidla, která zvažujete koupit.

Síla v průmyslu

Společnost carVertical je rychle rostoucí poskytovatel přehledů o historii vozidel, který se již etabloval na více než deseti evropských trzích a vstoupil na americký trh na jaře roku 2019. V některých zemích se již přehledy od carVertical staly známkou důvěryhodnosti. Prodejci ojetých vozů často kupujícím ukazují přehledy od carVertical, aby dokázali, že sdělují skutečnou historii vozidla.

Ochrana

carVertical.com má samostatnou sekci „Po zakoupení“ v Nápovědě a Podpoře. Vysvětluje, co dělat, pokud jste přehled neobdrželi, pokud jste uvedli nesprávnou e-mailovou adresu atd. Platforma vám umožňuje požádat o vrácení peněz odesláním e-mailu společnosti. Slibují, že vám budou vráceny do 2 pracovních dnů.

Funkce

Když zadáte VIN kód vozidla a zakoupíte přehled o historii auta, poskytne carVertical:

Základní fakta o vozidle. Zjistěte vše, včetně roku výroby, země, výkonu motoru, karoserie, paliva nebo typu převodovky atd.

Skutečný počet najetých kilometrů. Hodnoty ujetých kilometrů z různých dat pomáhají kontrolovat, zda tachometr vozu nebyl stočen.

Historie nehod a škod. Společnost carVertical poskytuje informace o možných škodách, které by auto mohlo mít. Přehled uvádí, ve které zemi bylo poškození hlášeno, a zobrazuje odhadované náklady na opravu. Znalost takových informací dává více argumentů při vyjednávání s obchodníkem nebo při rozhodování o přesměrování se na auto jiné.

Země registrace, technická kontrola, transakce atd. Pokud došlo k nějaké životní události automobilu, je to velká šance, že vám o tom přehled poví.

Zda byl ukraden. Platforma kontroluje VIN kód v mnoha databázích odcizených vozidel.

Záznamy ze šrotoven / sběren /pojišťoven a další údaje NMVTIS. Jako oficiální poskytovatel údajů National Motor Vehicle Title Information System (NMVTIS) (Národního informačního systému titulů motorových vozidel) generuje carVertical veškeré dostupné informace o vozidlech registrovaných v USA. Data NMVTIS obsahují informace:

 • od zúčastněných státních agentur pro označování motorových vozidel;
 • o automobilech, autobusech, nákladních automobilech, motocyklech, rekreačních vozidlech, obytných automobilech a traktorech;
 • o „značkách“ použitých na vozidla poskytovaná zúčastněnými státními agenturami pro listy vlastnictví motorových vozidel. Typy značek a definice se liší podle státu, ale mohou poskytovat užitečné informace o stavu nebo předchozím použití vozidla;
 • o posledním odečtu ujetých kilometrů v zemském záznamu listu vlastnictví;
 • od pojišťovacích společností a recyklačních zařízení pro automobily, včetně šrotoven a sběrných dvorů, které jsou podle zákona povinné nahlašovat do systému od 31. března 2009. Tato informace bude zahrnovat, zda vozidlo bylo pojišťovacím doručovatelem označeno jako „totální škoda“;
 • ze šrotoven a sběrných dvorů, které dostávají „cash for clunker” (hotovost za šrot) vozidel obchodovatelných v rámci programu Consumer Assistance to Recycle and Save Act 2009 (CARS) (Podpora spotřebitele v recyklaci a úsporách z roku 2009).

Archivní fotografie. Někdy vám pomůže pouze prohlížení obrázků pochopit skutečný stav automobilu v minulosti.

Průměrná tržní cena. Zpráva ukazuje cenové rozpětí pro prověřovaný model. Ukazuje to, že cena, kterou prodejce požaduje, je atraktivní nebo příliš vysoká.

Údržba. CarVertical poskytuje výrobcem předepsaný harmonogram údržby od samého začátku do nadcházející návštěvy mechanika. Na základě těchto informací může kupující porovnat skutečné záznamy v servisní knížce vozidla. Znalost nadcházejících podrobností údržby vám umožní vyhodnotit možné budoucí výdaje a rozhodnout se, zda vozidlo koupit nebo ne.

Vybavení. Poskytovaný seznam představuje možnosti vybavení vozidla, které byly nainstalovány v továrně. Toto je velmi užitečný seznam pro kupujícího, protože nyní můžete zkontrolovat, zda něco chybí nebo bylo změněno.

Umístění VIN kódu. Kromě dokladů k vozidlu výrobci často umisťují číslo VIN na 1-3 místech jeho karoserie. Kupující by měli vždy zkontrolovat, zda se shodují všechny kódy VIN. Pokud se neshodují nebo některé z nich mají známky přeražení, mohlo být auto odcizeno. Nejčastější vady modelu. Dozvíte se o nejoblíbenějších „bolestech“ modelu a připravíte se na ně alespoň psychologicky.

Ceny a nabídky

Počáteční předběžná kontrola každého VIN je zdarma. Jeden přehled v plném rozsahu stojí 14,99 $. Společnost carVertical také nabízí slevy, pokud si koupíte více, například „koupit 2, získat druhý přehled o 50% levněji“ atd. Spotřebitelé mohou platit kreditní kartou, přes Paypal nebo dokonce kryptoměnou. Mimochodem, carVertical zvyšuje vysoké standardy transparentnosti a říká spotřebitelům, jak jsou peníze zaplacené za přehledy využívány.

Za každých 10 $:

 • 3,1 $ – přechází na sběr dat
 • 3,2 $ – na platy a pro dodavatele
 • 0,6 $ – hosting a údržba
 • 0,41 $ – nástroje a každodenní výdaje
 • 1,25 USD – transakční poplatky a DPH
 • 1,44 $ – zisk

Jak porovnáváte carVertical?

Přestože je carVertical mezi čerstvými hráči na trhu, rozhodně patří do té nejvyšší ligy. Platforma poskytuje údaje o historii vozidel z USA a mnoha evropských zemí, včetně všech nejdůležitějších záznamů (nehody, počet najetých kilometrů, krádeže atd.).

Co carVertikal činí výjimečným, je nový přístup platformy k údajům o vozidle. Je to první poskytovatel přehledů historie automobilů na světě založený na databázi blockchain. Navíc se zde opravdu starají o kvalitu dat.

V některých případech může carVertical najít méně dat než někteří z jeho mnohem starších konkurentů, ale jím poskytnutý přehled může být přesnější a aktuálnější.

Na stranu druhou je cena přehledu (14,99 € v Evropě a 14,99 $ v USA) atraktivnější než od většiny hlavních konkurentů. A za tuto částku peněz mohou spotřebitelé získat jeden z uživatelsky nejvíce přívětivých přehledů v tomto oboru.

Zákaznická podpora

Tým podpory carVertical pracuje 24 hodin děnně, 7 dní v týdnu. Nejjednodušší způsob, jak je kontaktovat, je live chat (rozhovor naživo) na jejich webových stránkách.

Spotřebitel může také pokládat dotazy e-mailem: support@carvertical.com.

Reagují také rychle na sociálních sítích. Pokud jste svépomocného založení, existuje také spousta údajů o řešení problémů na webu.

Často kladené otázky

FAQ (často kladené otázky) carVertical jsou strukturovány do čtyř hlavních kategorií:

 • Před nákupem
 • Při objednávce
 • Po zakoupení
 • Účet

Jak společnost tvrdí, carVertical je poháněn myšlenkou decentralizace dat a poskytování moci spotřebitelům. Chtějí umožnit každému kupujícímu na celém světě získat autentické a spolehlivé informace o konkrétních vozidlech, která jim umožní informovaná rozhodnutí. Společnost carVertical shromažďuje co nejvíce informací z různých zdrojů, ověřuje všechna data a používá databázi blockchain k potvrzení své spolehlivosti. Společnost neustále aktualizuje své databáze a používá umělou inteligenci k vytváření náhledů a identifikaci nesrovnalostí napříč v databázích. Podle společnosti carVertical testy ukazují, že konečné přehledy o historii vozidla jsou na 99% přesné.

9.5 Total Score

PROS
 • Používá pouze aktuální data
 • Má speciální techniky pro kontrolu kvality dat
 • Přehledy založené na databázi blockchain proti neoprávněné manipulaci
 • Neustále rostoucí seznam amerických i celosvětových zdrojů dat
 • Méně drahý než přední konkurenti
CONS
 • VIN dekodér je relativně nový
 • V přehledu nemusí být zahrnuty všechna poškození na voze
 • Pro nákup více než 3 přehledů neexistují okamžité alternativní možnosti

Budeme rádi, když uvidíme vaše myšlenky

Leave a reply

bestvin.cz