Cebia.cz – vše pro ověření vozidla

Cebia.cz – vše pro ověření vozidla
Cebia.cz – vše pro ověření vozidla

Před nákupem nebo pořízením jakéhokoliv vozidla je velmi důležité si ověřit veškeré jeho parametry, a poté zejména jejich správnost a úplnost. Tento krok je dobré postoupit také v případě, kdy nakupujete od překupníků vozidel a jejich informace si tak ověřit ještě z druhého zdroje. Tímto zdrojem může být právě portál Cebia.cz, který ověřuje veškeré technické a právní náležitosti vozidla pro ověření pravosti. Těchto služeb mohou využít jak fyzické osoby, tak podnikatelé (například autobazary nebo další prodejci automobilů).

Poskytované služby portálu Cebia mají hned několik zaměření, ačkoliv hlavním je ověření informací, je díky tomu možné využít také služeb, jako jsou objednání prohlídky nebo montáže vozidla, to je dostupné pro Českou, ale také Slovenskou republiku a to v několika kategoriích, dle pojišťovny.

VÝHODY:

 • Je možné ověřit jakékoliv VIN číslo, včetně zahraničních kódů
 • Služby pro fyzické i právnické osoby
 • Možnost ověření technických parametrů vozidla
 • Zabezpečení vozidla
 • Možnost kontroly odcizení a leasingu vozidla
 • Největší databáze ve střední Evropě

NEVÝHODY:

 • Kompletní služby dostupné po registraci
 • Menší výběr pojišťoven pro vozidla
 • Vyšší cenová relace v porovnání s konkurencí

Široká databáze a její využití

Díky široké databázi Cebia je možné prověřit tisíce VIN kódů automobilů a podle toho také ověřit náležitosti a pravosti poskytnutých informací, jako jsou kontrola odcizení (v rámci České a Slovenské republiky), kontrola zabezpečení vozidla nebo kontrola leasingu či úvěru v rámci České republiky, služby, které jsou zpoplatněny. Jedná se o vůbec největší databázi v rámci střední Evropy, a to zejména pro ojetá vozidla. Databáze Cebia díky tomu obsahuje na miliardu záznamů.

Jak je to vůbec možné? Díky systému AUTOTRACER ve kterém jsou parametry ověřovány. Do této databáze vkládají záznamy ověření prodejci vozidel, ale také neutorizované bazary, dalšími zdroji informací dat jsou posléze výrobci vozidel, poskytovatelé leasingů a úvěrů, policie, autobazary, prodejci vozidel, ale také inzertní a aukční poskytovatelé. Díky tomuto širokému záběru je možné ověřit velké množství VIN čísel a tím i automobilů před jejich nákupem. Je tak možné se chránit proti možnému podvodnému jednání prodejců s ojetými vozy. Podle posledních statistik bylo prokázáno, že až 33 % prodávaných ojetých vozů má stočený tachometr, což výrazně převyšuje prodejní cenu oproti skutečné ceně automobilu, spolu s jeho možnou životností, která může být výrazně menší, než zákazník očekává.

Klíčové faktory nabízených služeb

Inzerovaná a prodávaná ojetá vozidla jsou často nabízena s nepřesnými nebo klamavými daty, podle statistik je to až neuvěřitelných 99 % vozidel, které jsou inzerovány jako nehavarijní nebo 33 % vozidel se stočeným tachometrem. Zatajování nebo upravování těchto informací za účelem dosažení vyšší prodejní ceny se může projevit jako nebezpečné. Proto existuje tzv. VIN kód, něco jako identifikační číslo vozidla, které je 17-místné a zcela unikátní, nezáleží na tom, zda byl vůz vyroben v České republice nebo na druhé straně planety.

Právě VIN kód je základem hlavní služby poskytované portalem Cebia.cz. Před nákupem vozidla můžete tento unikátní kód vložit přímo na stránkách, portál poté prohlédá data službou AUTOTRACER a informuje vás o pravých náležitostech kupovaného automobilu. Patří tak mezi nejčastěji vyhledávané dekodéry v České republice, ne však mezi jediné.

Díky tomuto druhu služby máte možnost si ověřit také to, zda je cena nabízeného vozidla férová, zda má vůz stočený tachometr, nebo jestli byl automobil dříve součástí havárie a zakrývá to vrstvou laku nebo změnou údajů. Z těchto důvodů může být nabízená cena až o 50 % vyšší, než je  adekvátní cena vozidla. Jednoduchým ověřením na Cebia se můžete přesvědčit o tom, že nepřeplácíte za vůz, který může být potenciálně nebezpečný na vozovce a jeho životnost nemusí být tak dlouhá, jak jste původně doufali.

Cebia jako hlavní hráč na trhu

Díky jedné z vůbec nejobsáhlejších databází v Evropě je Cebia hlavním hráčem na trhu se službami pro ověření vozidel a zajištění bezpečného nákupu. Ve střední Evropě díky tomu Cebia.cz v současné době pouze malou konkurenci, tedy co se obsáhlosti databáze týče, která se navíc neustále rozrůstá. Oproti jiným konkurenčním portálům, jako jsou například autoDNA nebo Kontrolatachometru navíc poskytují také doplňkové služby, díky kterým na svém nákupu vozidla ušetříte tisíce korun, to však může navýšit cenu služby oproti konkurenci. 

Hlavní aspekty služby Cebia a její ceny

Využitím portálu a služeb Cebia si můžete oveřit hned několik důležitých informací o vozidlech a využít také dalších služeb tohoto poskytovatele, nyní se podíváme na to, jaké konkrétní informace a služby můžete využít.

Informace ověřené VIN kódem:

 • Informace o možném umístění vozidla v registru kradených aut
 • Jaký je skutečných stav tachometru vozidla
 • Zda bylo vozidlo poškozeno nebo se účastnilo na havárii
 • Zda má dané vozidlo známé výrobní vady
 • Jaké bylo určení vozidla (např. zda se jednalo o vůz taxislužby)
 • Skutečné technické parametry vozidla
 • Počet dřívějších majitelů vozidla

Další služby poskytované portálem Cebia

 • Montáž nebo prohlídka dle pojišťovny (ALLIANZ nebo UNIQA)
 • Speciální služby pro registrované klienty Cebia
 • Fyzické prohlídky vozidel
 • Ověření původu vozidla z dovozu

Ceny služeb Cebia

Cebia má celou řadu informací, které můžete na portále najít bezplatně, nicméně pro nejlepší informace a možnost ušetřit i několik tisíc při nákupu ojetého vozidla je dobré se zaměřit na placené služby.

 • Služby Cebia patří mezi nejlevnější na trhu
 • Minimální platba za prověření vozidla je 199 Kč
 • Cena se dále odvíjí od sazeníku společnosti a sjednaných služeb
 • Po zakoupení máte možnost vstoupit do systému po dobu 30ti dnů

Konkurence na současném trhu

Díky široké databázi má Cebia.cz malou konkurenci, zejména na středoevropském trhu, kde je nejčastěji vyhledávaným portálem. Jeho velkou výhodou jsou informace vkládané do systému nejen prodejci (autorizovanými i neautorizovanými, ale také obsahya údaji od poskytovatelů leasingů nebo Policie. Na současném trhu je možné využít také jiných služeb, například portálu VINcheck, portál poskytující podobné služby nebo CarDetect, portál, kde si můžete skrze VIN číslo ověřit všechny náležitosti vozidla, nicméně oba portály disponují výrazně menší databázi. Český i slovenský trh s poskytovateli ověření automobilů je však poměrně bohatý a je vždy z čeho vybírat.

Zákaznická podpora na Cebia

Cebia.cz je poměrně rozsáhlým protálem s možností registrace a členské sekce, kde jsou dostupné další specifické služby pro zákazníky Cebia. Dobrá zákaznická podpora je proto velmi důležitá. Ještě předtím, než se stanete zákazníkem a rozhodnete využít služeb si můžete prohlédnout celé stránky, které konkrétně popisují jaké služby si pořizujete, jak celá databáze funguje, ale také si projít často kladené otázky a odpovědi, které vám celý proces ještě více přiblíží. Kromě tohoto aspektu můžete využít kontaktního formuláře přímo na stránkách a spojit se tak se zákaznickou podporou.

Jednou z dalších služeb Cebia je ověření osvědčení Cebia, které má mnoho druhů, od PROVIN, EUROVIN až po ROKVY. Osvědčením snižuje riziko zneužití padělaných osvědčení a tím si můžete užít extra ochrany během nákupu, Cebia poměrně často zachycuje padělky, které nesvědčí o ověření a věrohodnosti informací na padělku těchto osvědčení. Proto je vždy dobré zajistit si osvědčení ověření pro vaši vlastní ochranu.

Další doplňkovou službou této společnosti je poté tzv. HelpDesk OCIS. Jedná se o servis, který zákazníkům společnosti poskytuje pomoc v případě krádeže vozidla. Tento servis je k dispozici 24 hodin denně a je unikátnosti zejména díky tomu, že v rámci České republiky má společnost pozici výhradního představitele systému OCIS (Open Car Information System), který obsahuje informace o vozidlech z nejrůznějších evidencí, například evidenci odcizených vozidel nebo vozidla registrovaná státními orgány. Díky tomu se jedná o unikátní možnost okamžitého a rychlého řešení odcizení vozidla. Službu společnost poskytuje již od roku 1996 a registr je díky tomu opravdu obsáhlý.

FAQ – Často kladené otázky

Nakonec je důležité se podívat na některé často kladené otázky, se kterými se můžete setkat a které vás mohou zajímat. Cebia je portál, který toho poskytuje mnoho, pro novopečené řidiče to však může být matoucí, podívejme se tedy na některé nejčastěji kladené otázky a odpovědi ohledně těchto služeb. Mnohé další najdete přímo na portále Cebia.cz.

Často kladené otázky na portále této služby vám zodpoví takové dotazy jako jsou například co je to VIN kód, jak využívat služeb společnosti, na co si dát pozor a proč je dobré si zařídit osvědčení ověření Cebia, a mnohé další.

Cebia je unikátním portálem s dlouholetými zkušenostmi, díky jejich fungování již od 90. let. Za tu dobu si Cebia vybudovala silnou základnu, ale především silnou databázi, která obsahuje na miliardu záznamů o vozidlech z celého světa. Díky tomu je Cebia hlavním hráčem na trhu v ověřování VIN čísel a pravosti náležitostí vozidel, a to zejména ojetých vozidel od nejrůznějších prodejců. Díky tomuto portálu si můžete ověřit pravost údajů a spolu s tím také adekvátnost požadované ceny. Tento krok je během nákupu vozidla velmi důležitý, pouze takto zjistíte, zda nebyl stočen tachometr, zda nemá automobil známé vady nebo zda nebyl součástí dřívější havárie, a mnohé další informace. Databáze Cebia patří k nejobsáhlejším v celé střední Evropě. Ačkoliv je cena tohoto dekodéru velmi přívětivá pohybuje se ve vyšší cenové relaci než některé konkurence.

8.5 Total Score

Dekodérů je na českém a slovenském trhu mnoho, jen málo z nich má však takovou databázy a historii jako Cebia, která poskytuje své služby již od 90. let a disponuje díky tomu nejrozsáhlejší databází ve střední Evropě a širokým rozsahem služeb pro své zákazníky a členy.

PROS
 • Je možné ověřit jakékoliv VIN číslo, včetně zahraničních kódů
 • Služby pro fyzické i právnické osoby
 • Možnost ověření technických parametrů vozidla
 • Zabezpečení vozidla
 • Možnost kontroly odcizení a leasingu vozidla
 • Největší databáze ve střední Evropě
CONS
 • Montáž nebo prohlídka dle pojišťovny (ALLIANZ nebo UNIQA)
 • Speciální služby pro registrované klienty Cebia
 • Fyzické prohlídky vozidel
 • Ověření původu vozidla z dovozu

Budeme rádi, když uvidíme vaše myšlenky

Leave a reply

bestvin.cz